S.S.S.

Neden icradanal.com?

İcradanal.com güncel ihale datasına (resimli-resimsiz) sahip icra ihale duyuru sitesidir.

Üyelerimiz hiç bir sorun yaşamadan mülk sahibi olabilmektedir. Uzman ekibiyle % 100 müşteri memnuniyeti ile çok karlı alım yapmanızı sağlamaktadır.

 

Nasıl üye olurum?

Üye formunu doldurarak üye olmanız ve size uygun üye paketlerimizden birini satın almanız yeterlidir.

 

 

Ne sıklıkla güncelleme yapılmaktadır?

Güncelemeler uzman ve geniş bir kadro ile hergün yapılmaktadır.

 

 

İhaleye kimler katılabilir?

T.C. vatandaşı olan herkez katılabilir. Teminat tutarını icra dairesine yatırması ve ihale saatinde orda bulunması yeterlidir.

 

 

İcralık ürünleri nasıl takip edebilirim.

İcralık ürünleri icradanal.com sitemizden takip edebilirsiniz.

 

 

Vekalet ile ihaleye katılınır mı?

Evet

 

İhaleye nasıl katılırım?

Takip ettiğiniz icralık ürünün muhammen bedelinin % 20 sini ilgili icra dairesine yatırmanız gerekmektedir veya alanında uzman ekibimiz ile katılmanızda mümkündür.

 

İcradan Çok Karlı Alım Yapmak mümkün mü?

Evet

 

İcra ihalesine katılmama veya vazgeçme durumunda teminatım yanar mı?

Hayır yanmaz. Paranızı eksiksiz geri alırsınız.

 

İcralık aracı görmek mümkün mü?

Evet. İhale saatinden 30 dk önce görebilirsiniz.

 

İcralık mülkü görmek mümkünmü?

Genellikle görülebilmesi mümkün değil. Üyelerimize mülk ile ilgili her türlü bilgiyi vermekteyiz.

 

 

 

İcradan aldığım aracı-mülkü ne zaman alabilirim?

Gayri menkulleri 10 gün, Araçları 7 gün içinde alabilirsiniz.

 

 

Muhammen bedel nedir?

İhaleye yoluyla satışa çıkan gayrimenkul veya menkulün o zamanın koşullarına göre bilirkişi tarafından belirlenen piyasa değeridir.

 

Hisseli ilan nedir?

Hisseli ilan satılan taşınmazın tamamının değil, belirtilen miktarının örneğin yarısının satışa çıkarılması anlamına gelir. Satın alındığında anlaşmazlık olursa izale-i şüyuu davası açılarak ortaklık giderme yolu tercih edilebilir.

 

İzale-i Şüyu nedir?

2 veya daha fazla kişinin ortak olduğu bir malın ortaklar arasında paylaşılamaması sonucunda mahkeme yolu ile satılması ve satış sonucu paranın ortakların hisseleri oranında paylaşılmasıdır.

 

Satılan gayrimenkul, taşıt ve menkullerde ayrıca bir masraf, vergi, harç ödeniyor mu?

Evet ödeniyor. Bunlar; Binek ve lüks otomobillerde ihalenin kazanılan tutarının %1 , jeep ve diğer ticari araçlarda %18 KDV ödenir. KDV haricinde %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. Yaklaşık 75-600 TL civarında da diğer ruhsat masrafları tutmaktadır. Gayrimenkullerde 150 m2’ye kadar olan daireler için %1 KDV, %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. 150 m2 ve daha büyük daireler için %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Dükkân, tarla, arazi, arsa, fabrika vs. gayrimenkullerde ise %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Menkullerde ise %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir.

; Binek ve lüks otomobillerde ihalenin kazanılan tutarının %1 , jeep ve diğer ticari araçlarda %18 KDV ödenir. KDV haricinde %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. Yaklaşık 75-600 TL civarında da diğer ruhsat masrafları tutmaktadır. Gayrimenkullerde 150 m2’ye kadar olan daireler için %1 KDV, %1 tellâliye ve %0,0045 damga vergisi ödenir. 150 m2 ve daha büyük daireler için %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Dükkân, tarla, arazi, arsa, fabrika vs. gayrimenkullerde ise %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir. Menkullerde ise %18 KDV, %1 tellâliye, %0,0045 damga vergisi ödenir